Uvjerljivih 3-0
0

Arsenal pobijedio i preskočio City

Nogometaši Arsenala pobjedom u gostima kod Manchester Cityja 3-0 preskočili su oba kluba iz Manchestera na tabeli i dohvatili drugo mjesto.

Chelsea je vodeći s 22 boda, dok Arsenal, Manchester United i Manchester City imaju po 17 bodova, ali ''topnici'' su drugi zbog najbolje gol-razlike u tom krugu. Arsenal je zaustavio seriju Manchester Cityja od četiri uzastopne pobjede.

Utakmicu na stadionu City of Manchester odredio je događaj već iz pete minute dvoboja, kada je Dedryck Boyata kao zadnji čovjek obrane srušio marokanskog napadača Arsenala Marouanea Chamakha u naletu prema golu, te je dobio direktni crveni karton. Sudija Mark Clattenburg u toj situaciji doista nije imao izbora.

Arsenal je itekako znao kapitalizirati činjenicu da je praktično cijeli ogled odigrao s igračem više. U 20. minuti je za vodstvo gostiju poentirao Samir Nasri na proigravanje Andreja Aršavina. U 40. minuti je kapiten gostiju Cesc Fabregas propustio realizirati penal. Njegov udarac zaustavio je golman domaćih Joe Hart.

No, u 66. minuti je Alex Song spretnim i lijepim pogotkom podebljao vodstvo Arsenala, a konačnih 0-3 postavio je danski napadač londonske ekipe Nicklas Bendtner u 88. minuti. Doduše, prije njegovog udarca je asistent Nasri izašao s loptom izvan granica igrališta, ali je sudijama to promaklo.

Premiership, 9. kolo, nedjelja:

Stoke City - Manchester United 1-2 (Tuncay 81 / Hernandez 27, 86) Liverpool - Blackburn 2-1 (Kyrgiakos 48, Torres 53 / Carragher 51 - ag)

Manchester City - Arsenal 0-3 (Nasri 20, Song 66, Bendtner 88)

1. Chelsea 9 7 1 1 25-2 +23 22
  2. Arsenal 9 5 2 2 21-10 +11 17
  3. Manchester United 9 4 5 0 20-12 +8 17
  4. Manchester City 9 5 2 2 12-8 +4 17
  5. Tottenham 9 4 3 2 11-8 +3 15
  6. West Bromwich Albion 9 4 3 2 13-15 -2 15
  7. Sunderland 9 2 6 1 8-7 +1 12