Engleska Premier liga
0

Arsenal nastavio niz, Bolton slavio za Muambu

Arsenal je pobjedom nad Aston Villom rezultatom 3-0 nastavio pobjednički niz, a Liverpool je ponovo razočarao svoje navijače.

Liverpool je nastavio s blijedim igrama, te je na svom Anfieldu poražen od slabašnog Wigana s 2-1. Tek drugi domaći ovosezonski poraz "Redsima" nakon onog od Arsenala (također 1-2, op.a.) Wigan im je nanio golovima Shauna Maloneyja iz jedanaesterca (koji je skrivio Martin Škrtel prekršajem nad Victorom Mosesom) i Garyja Caldwella. Jedini gol za Liverpool zabio je Luis Suarez.

Bolton je na svom Reebok stadionu savladao Blackburn s 2-1 u direktnoj borbi za opstanak, a cijela je utakmica prošla u znaku Fabricea Muambe, nogometaša koji je kolabrirao prošle subote u četvrtfinalnom ogledu protiv Tottenhama na White Hart Laneu. Cijeli stadion odao je počast Muambi burnim pljeskom na početku susreta, kao i oblikovanjem slova njegovog imena i broja dresa kartonima u bijeloj boji, dok su se igrači Boltona uoči susreta zagrijavali svi u Muambinom dresu s brojem 6 na leđima.

Inače, oba gola za Boltonovu pobjedu pogodio je David Wheater.

Nogometaši Arsenala nastavili su pobjednički niz. Do sedmog uzastopnog trijumfa stigli su na svom Emiratesu rezultatom 3-0 protiv Aston Ville. Bila je to za ekipu Arsenea Wengera sedma uzastopna premierligaška pobjeda, što im nije uspjelo od oktobara 2007. godine.

U 16. minuti je lijevi bek "Topnika" Kieran Gibbs načeo mrežu gostiju, pogodivši iskosa s lijeve strane svoj premijerni gol u sezoni, dok je na 2-0 devet minuta kasnije povisio Theo Walcott. Uposlio je brzonogog Walcotta dubinskom loptom u prostor Alex Song, a ovaj je udarcem u bliži kut savladao nemoćnog Shaya Givena. Točku na i za pobjedu kojom su "Topnici" u borbi za posljednje mjesto koje direktno vodi u ligu prvaka (treće) pobjegli Tottenhamu na tri gola razlike, zabio je u trećoj minuti sudijske nadoknade iz sjajnog slobodnog udarca s više od 20 metara Mikel Arteta.

Premiership, 30. kolo:

Arsenal - Aston Villa 3-0 (Gibbs 16, Walcott 25, Arteta 90+3) Bolton - Blackburn 2-1 (Wheater 28, 35 / Nzonzi 56) Liverpool - Wigan 1-2 (Suarez 47 / Maloney 30-11m, Caldwell 63) Norwich City - Wolverhampton 2-1 (Holt 26, 45-11m / Jarvis 25) Sunderland - Queens Park Rangers 3-1 (Bendtner 41, McClean 70, Sessegnon / Taiwo 79) Swansea City - Everton 0-2 (Baines 58, Jelavić 76) Stoke City - Manchester City (kasnije) Tabela:

1. Man.Utd 29 22 4 3 73-27 70
  1. Man.City 29 22 3 4 71-21 69
  2. Arsenal 30 18 4 8 61-39 58
  3. Tottenham 30 16 7 7 53-35 55
  4. Chelsea 30 14 8 8 49-34 50
  5. Newcastle 29 13 8 8 41-41 47
  6. Liverpool 30 11 9 10 36-31 42
  7. Sunderland 30 11 7 12 39-34 40