Prijateljska utakmica
0

Arsenal i Milan odigrali neriješeno

Londonski Arsenal ovaj je vikend domaćin Emirates Cupa, jakog turnira na kojem se za naslov, po neobičnom bodovnom sistemu, bore četiri velike europske ekipe.

U subotu su obje utakmice završile neodlučenim ishodima. Najprije su škotski Celtic i francuski Lyon odigrali neriješeno 2-2.

Francuski viceprvak je vodio s 2-0 pogocima Michela Bastosa i Harryja Novilla, ali su Škoti u završnici preko Garyja Hoopera i Georgiosa Samarasa došli do 2-2.

Osim uobičajena tri boda za pobjedu i jednog za remi, prema pravilima Emirates Cupa ekipe dobivaju i bod za svaki postignuti gol, tako da su Celtic i Lyon u subotu inkasirali po tri boda. Na taj su način preuzeli vodstvo na tabeli budući da su u drugoj utakmici Arsenal i Milan odigrali 1-1.

“Topnici” su poveli pogotkom novopridošlog Marouanea Chamakha u prvom poluvremenu, da bi u nastavku izjednačio Pato.

U nedjelju se sastaju Arsenal i Celtic, te Lyon i Milan.