0

Arsenal i Manchester United bez pobjednika

Theo Walcott
U derbiju 35. kola Premierlige Arsenal je na svom Emiratesu remizirao s novim engleskim nogometnim prvakom Manchester Unitedom. Završilo je 1-1.

Uoči susreta Arsenalovi su igrači prema engleskoj tradiciji formirali špalir i pljeskom odali počast "crvenim vragovima" koji su naslov osigurali još u prošlom kolu 3-0 pobjedom nad Aston Villom.

Arsenalu je ova utakmica bila posebno važna zbog borbe za Ligu prvaka, a otvorili su je sjajno. U 2. minuti već su poveli, a strijelac je bio Theo Walcott na asistenciju Tomaša Rosickog, a prethodno je kod Manchester Uniteda loptu na sredini terena izgubio bivši dugogodišnji napadač Arsenala Robin van Persie.

Valja reći da je Walcott u trenutku primanja lopte bio u zaleđu, a kasnije je pucao malo iskosa s desne strane i kroz noge savladao Davida De Geu. Pokazalo se konačnih 1-1 postavio je u 44. minuti Van Persie. Najbolji strijelac Premierlige je klubu koji je branio osam godina zabio iz jedanaesterca svoj 25. gol u sezoni, nakon što je prethodno Bacary Sagna izgubio nepotrebno loptu na svojoj polovici, a potom i faulirao nizozemskog napadača. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je bilo prilka na obje strane.

Chelsea je na Stamford Bridgeu s 2-0 savladao Swansea, a oba su gola na susretu postignuta u završnici prvog poluvremena u razmaku od četiri minute. Mrežu velškog sastava načeo je Oscar nakon asistencije Franka Lamparda, a potom je sam Lampard realizirao jedanaesterac koji je izborio Juan Mata nakon prekršaja Leona Brittona.

Bio je to Lampardu 201. gol u dresu Chelseaja čime se približio na samo gol zaostatka najboljem klupskom strijelcu u povijesti Bobbyju Tamblingu.

Chelseaju su tri boda bila važna u borbi za prva četiri mjesta koja vode u Ligu prvaka sljedeće sezone, uoči uzvratnog polufinalnog sraza Europa lige protiv Basela, kao i dvaju derbija u Premierligi, protiv Manchester Uniteda i Tottenhama.

Premierliga, 35. kolo: Arsenal - Manchester United 1-1 (Walcott 2 / Van Persie 44-11m) Chelsea - Swansea 2-0 (Oscar 44, Lampard 45+2-11m) Reading - QPR 0-0

1.  Manchester United 35	27	4	4	79-36	+43	85

2.  Manchester City 34	21	8	5	61-31	+30	71

3.  Chelsea 34	19	8	7	68-35	+33	65

4.  Arsenal 35	18	10	7	66-36	+30	64

5.  Tottenham 34	18	8	8	60-43	+17	62

1.  Everton 35	15	14	6	52-38	+14	59

2.  Liverpool 35	14	12	9	67-42	+25	54

3.  West Bromwich Albion 34	14	6	14	46-44	+2	48