0
7
0
Mikel Arteta je bio tragičar za Arsenal (Foto: AFP)
Sjajan meč odigrali su Arsenal i Fulham u 11. kolu Premiershipa, postigavši šest golova.
Utakmicu punu golova i neizvjesnosti odigrali su Arsenal i Fulham na Emiratesu, a završilo je remijem 3-3. Tragičar susreta je Arsenalov veznjak Mikel Arteta koji je skrivio jedanaesterac za treći gol Fulhama, dok je sam propustio realizirati najstrožu kaznu u petoj minuti sudijske nadoknade nakon prethodnog igranja rukom Sasche Riethera, tačnije Mark Schwarzer je njegov slab udarac odbranio.

Arsenal je imao 2-0 vodstvo golovima Oliviera Girouda i Lukasa Podolskog već u 23. minuti, potom je Fulham preokrenuo na 2-3 dvama golovima Dimitra Berbatova i jednim Aleksandra Kačaniklića, dok je konačnih 3-3 svojim drugim golom na susretu postavio Giroud u 69. minuti.

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić donio je tri boda svom Evertonu u 11. kolu engleske Premierlige, postigavši pobjedonosni gol u 2-1 domaćoj pobjedi protiv Sunderlanda.

Gubio je Everton na svom Goodison Parku 1-0 golom Adama Johnsona iz prve minute sudijske nadoknade prvog dijela, ali je u drugom dijelu preokrenuo dvama golovima u samo četiri minute.

U 76. je pogodio Belgijanac Marouane Fellaini nakon asistencije Leona Osmana, a potom je Belgijanac bio asistent za gol hrvatskom napadaču. Jelavić je pogodio desnicom iz sredine kaznenog prostora u donji desni ugao.

Od preostalih utakmica spomenimo 1-0 pobjedu Stokea nad QPR-om kojom je nastavljena rezultatska kalvarija ekipe koju vodi Mark Hughes. Bio je to QPR-u sedmi ovosezonski poraz, uz četiri remija, a jedini je gol na susretu postigao Charlie Adam u 52. minuti nakon asistencije Petera Croucha. Naš Asmir Begović je još jednom sačuvao mrežu Stokea.

Premiership, 11. kolo:

Arsenal - Fulham 3-3 (Giroud 11, 69, Podolski 23 / Berbatov 29, 67-11m, Kačaniklić 40)
Everton - Sunderland 2-1 (Fellaini 76, Jelavić 79 / Johnson 45+1)
Reading - Norwich 0-0
Southampton - Swansea 1-1 (Schneiderlin 64 / Dyer 73)
Stoke - QPR 1-0 (Adam 52)
Wigan - WBA 1-2 (Kone 45 / Morrison 31, Caldwell 43-ag)
Aston Villa - Manchester United (kasnije)

Tabela: Man. Utd 24, Chelsea 23, Man. City 22, Everton 20, WBA 20...