Liga prvaka, grupa H
0

VIDEO / Aršavin i Van Persie za pobjedu Arsenala

Nogometaši Arsenala sa 2-0 pobijedili su Olympiacosu na Emiratesu u dvoboju drugog kola H grupe Lige prvaka.

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva u 66. minuti zamijenio je Tomaša Rosickog, te se 12 minuta kasnije na lijevom krilu lijepo otvorio Cescu Fabregasu, primio njegovo dodavanje izbjegavši ofsajd, istrpio duel suparničkog braniča te superprecizno povratnom loptom asistirao dobro postavljenom Van Persieju, koji je Arsenal doveo u vodstvo.

Na 2-0 u 86. je minuti povisio Andrej Aršavin, koji je petom u mrežu proslijedio ubacivanje Cesca Fabregasa s desne strane.

Arsenal je bio apsolutno dominantna ekipa na terenu. Držali su 58 posto vremena loptu u svom posjedu, te prema Nikopolidisu uputili 22 udarca (12 u okvir) spram Olympiacosovih šest (dva).

S dvije pobjede Arsenal predvodi tabelu H grupe.

U drugom dvoboju grupe AZ je u Alkmaaru u prvoj minuti sudijskog dodatka vremena izgubio dva boda protiv Standarda iz Liegea. Vodili su dotad domaći nogometaši Ronalda Koemana 1-0 golom Marokanca El Hamdaouija, lani najboljeg igrača i strijelca Eredivisieja, iz 48. minute. U 91. je izjednačio Traore.

Joey Didulica bio je na klupi domaće momčadi.

Liga prvaka, grupa H, 2. kolo:

AZ – Standard 1-1 (El Hamdaoui 48 / Traore 90+1) Arsenal – Olympiacos 2-0 (Van Persie 78, Aršavin 86)

Redoslijed: 1. Arsenal 6, 2. Olympiacos 3, 3. Standard 1, 4. AZ 1