0

Anzhi pobijedio Tromso, remi Shakhtera i Alkmaara

Piše: N. J.
Burmistrov slavi jedini gol na utakmici Anži - Tromso (Foto: AFP)
U terminu od 18 sati odigrane su prve dvije utakmice 3. kola Evropske nogometne lige, u grupama K i L. Anzhi je pobijedio Tromso 1:0, dok su Shakhter Karagandy i Alkmaar podijelili bodove odigravši 1:1.

Anzhi je u utakmicu protiv Tromsa ušao kao veliki favorit. Vodstvo im je u 19. minuti donio Burmistrov, a ispostavilo se da je to bio jedini gol na utakmici kojim je Anzhi osvojio tri boda u grupi K, u kojoj još igraju Tottenham i Sheriff Tiraspol. Nakon tri kola Anzhi je drugi sa 4 boda, a Tromso posljednji sa jednim bodom. Sheriff (2 boda) i Tottenham (6) igraju od 19 sati.

Shakhter je pomalo neočekivano poveo protiv Alkmaara već u 11. minuti preko Finončenka, a izjednačio je Gudmundsson u 26. minuti. Neriješeni rezultat 1:1 zadržao se do kraja utakmice te su ekipe, koje igraju u grupi L, podijelile bodove.

Alkmaar je prvi sa pet bodova, a Shakter treći sa dva boda. Drugi susret u ovoj grupi između Paoka (4 boda) i Maccabija Haife (1) počeo je u 19 sati.