Kup BiH
57

Aničić s tri gola doveo Zrinjski do pobjede protiv Sarajeva

Oko hiljadu navijača bodrilo je danas na stadionu Pod Bijelim Brijegom u Mostaru Zrinjski, koji je savladao nogometaše Sarajeva rezultatom 3:1.

Prvi gol postigao je u 23. minuti Aničić. Svoje vodstvo Zrinjski je potvrdio još jednim golom istog igrača u 54. minuti kada je šutirao glavom.

U 70. minuti Zrinjski dolazi do trećeg gola penalom koji je skrivio Tatomirović. Strijelac je ponovo bio Igor Aničić.

Sarajevo je imalo nekoliko pokušaja, ali su urodili plodom tek u 82. minuti kada je Nuhanović dao gol i smanjio rezultat na 3:1.

Utakmicu su obilježila i dva crvena kartona. Ivan Sesar je isključen sa terena zbog protestovanja kod glavnog sudije u 57. minuti, a u 62. minuti i tim Zrinjskog ostaje bez igrača.

Razbudilo je to gostujuće igrače, pa su u 87. minuti Gujić i Hadžić išli sami na gol Zrinjskog, ali zaustavljeni su u pokušaju.

Rezultat se nije promijenio do kraja susreta.

Kup BiH

Zvijezda - Velež 0-2 Orašje - Široki Brijeg 0-6 Čelik - Rijeka (Vitez) 2-0 Slavija - Željezničar 1-3 GOŠK - Radnik 0-0 Olimpic - Čapljina 0-0

Sutjeska - Sloga (Doboj) 18:30 sati