Anel Hadžić postigao pogodak bivšem klubu, Ried i Sturm remizirali

Piše: E. Isanović
Anel Hadžić
Anel Hadžić
U okviru 24. kola austrijske nogometne lige Ried i Sturm su podijelili bodove, bilo je 2:2. Domaći su prvi došli u vodstvo. Gartler je u 7. minuti matirao Pliquetta za 1:0. Igrao se 21. minut kada je novopečeni bh. reprezentativac Anel Hadžić poravnao na 1:1.

Kao što je poznato, Hadžić je upravo iz Rieda stigao u Graz. Rezultat se do kraja prvog dijela nije mijenjao.

U nastavku gosti dolaze u vodstvo u 55. minuti. Ovoga puta pogodio je Beichler. Prednost Sturma trajala je samo osam minuta. U 53. minuti Gartler je ponovo pogodio za domaće i poravnao na konačnih 2:2.

Sturm sada ima 28 bodova i nalazi se na sedmom mjestu, dok je Ried skupio 34 boda i dijeli treće mjesto sa Rapidom koji ima identičan bodovni saldo, ali ima i utakmicu manje. Inače, Hadžić se nedavno našao na reprezentativnom spisku selektora bh. tima Safeta Sušića za prijateljski dvoboj sa Egiptom.