17

Amer Dupovac strijelac za Sheriff protiv Cherkaskyi Dnipra

Piše: D. B.
Amer Dupovac
Bh. nogometaš Amer Dupovac postigao je pogodak u prijateljskoj utakmici Sheriffa iz Tiraspola i ukrajinskog Cherkaskyi Dnipra, koja je odigrana u sklopu priprema na Kipru.

Sheriff je pobijedio ukrajinsku ekipu rezultatom 2:0. Prvi gol je postignut u 32. minuti, a strijelac je bio dvadesetdevetogodišnji brazilski nogometaš Cadu. Zahvaljujući njegovom golu Sheriff je imao minimalnu prednost nakon prvog poluvremena.

U drugom dijelu igre postignut je još jedan pogodak, a lopta je i ovog puta završila u mreži ukrajinskog tima. Mrežu je u 67. minuti nakon prekida zatresao dvadesetčetverogodišnji defanzivac i bivši kapiten FK Sarajevo Amer Dupovac. Ovo je njegov drugi pogodak za moldavski tim tokom pripremnog perioda.