374

Amar Osim angažman u Kataru startao visokom pobjedom

Amar Osim (Foto: Klix.ba)
Bh. nogometni stručnjak Amar Osim upisao je pobjedu u prvoj zvaničnoj utakmici sa katarskim klubom Al Kharitiyath.

U 16. kolu tamošnje Stars Lige, Al Kharitiyath je kao domaćin sa visokih 4:0 savladao Al Shahaniyju koja se sada nalazi na pretposljednjoj poziciji lige.

S druge strane, Osimova ekipa pobjegla je iz zone ispadanja i trenutno se nalazi na 11. poziciji sa 16 bodova.

Na stadionu Al-Sadd u Dohi gledatelji u prvih 45. minuta nisu vidjeli golove ni mnogo prilika.

No, četiri minute nastavka bilo je dovoljno Brazilcu Domingosu da dovede Al Kharitiyath u vodstvo.

Na 2:0 povisio je Senegalac Issiar Dia, a tri minute nakon njegovog gola Abdulraab je pogodio za 3:0.

Jordanac Hassan Abdel Fattah Hasan postavio je konačnih 4:0 u 80. minuti.

Osim je kazao da su se njegovi igrači itekako mučili u prvom poluvremenu, ali su u drugom dijelu susreta podigli igru na veći nivo.