22

Alaves poveo, Ronaldo hat-trickom donio pobjedu Realu

U okviru desetog kola La Lige Real Madrid je gostovao kod Alavesa u Vitoriji, gdje je slavio nakon preokreta sa 3:1.

Domaći tim je na Mendizorrotzi došao u vodstvo već u sedmoj minuti, kada je Hernandez asistirao Deyversonu koji pogađa Navasovu mrežu.

Ipak, do kraja poluvremena Real je došao do preokreta. Najprije je Cristiano Ronaldo iz penala pogodio u 17. minuti, a zatom je u 33. minuti silovitim udarcem na Benzeminu asistenciju sa dvadesetak metara matirao nemoćnog Pacheca.

Ronaldo je mogao i do hat-tricka, ali je Pacheco odbranio Portugalčev udarac iz penala u 79. minuti. Rezervista Morata na Marcelovu asistenciju u 84. minuti susreta je povećao na 3:1, a konačnih 4:1 i postavio je Ronaldo također na Marcelovu asistenciju u 88. minuti kompletiravši hat-trick.