Eredivisie
0

Ajax stradao kod Utrechta

I to je moguće. Nogometaši Ajaxa primili su šest pogodaka na gostovanju kod Utrechta u 12. kolu holandske lige. Bilo je 6-4 za domaćine.

Nevjerojatan susret odigrali su Utrecht i Ajax, a na kraju su domaćini kaznili otvorenu igru Ajaxa i do vrha im napunili mrežu. Ono što nogometašima Dinama nije uspijelo u dvije utakmice s "kopljanicima" ostvarila je ekipa iz donjeg doma Eredivisie. U susretu s deset golova i puno preokreta, Utrecht je ostvario tek 4. pobjedu za bijeg iz opasne zone.

No, stvari za Ajax nisu izgledale tako loše nakon prvih 45 minuta. Nakon što je u 4. minuti Rus Buljikin zamijenio povrijeđenog De Jonga upravo on je u 8. minuti doveo goste u vodstvo. Do 20. minute domaćini preko Asarea i Duplana okreću na 2-1, ali sastav iz Amsterdama ne posustaje i do odmora golovima Ooijera i ponovno Buljikina dolaze do 3-2.

Međutim, u samo pet minuta, od 49. do 54., Utrecht postiže tri pogotka i dolazi do velikih 5-3. Nakon što je sjajni Danac Eriksen u 72. minuti smanjio na 5-4 uslijedili su silni napadi Ajaxa koji je tražio poravnanje. Ipak, gosti su uspješno odolijevali do 3. minute sudačke nadoknade kada koriste jednu kontru i preko Kalija postavljaju konačnih 6-4.

Ajax je ovim porazom ostao na tek 5. mjestu, dok je Utrecht skočio na 11.

Eredivisie, 12. kolo:

Utrecht – Ajax 6-4 (Asare 12, 54, Duplan 19, Bovenberg 49, Mulenga 52, Kali 90+3 / Buljikin 8, 41, Ooijer 31, Eriksen 72)

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 28 (-1), 2. PSV 22 (-1), 3. Twente 22 (-1), 4. Vitesse 21, 5. Ajax 20...