Eredivisie
0

Ajax došao na drugo mjesto

U subotu su derbi utakmicu 28. kola holandske Eredivisije igrali PSV i Twente u Eindhovenu. Završilo je bez pobjednika 1-1,

Tom rezultatu se više veselila ekipa iz Enschedea, jer je time Twente zadržao prednost od četiri boda u odnosu na PSV. No, radosni su mogli biti i igrači Ajaxa, pogotovo nakon nedjeljne pobjede kod Waalwijka od čak 5-1.

S ta tri boda Ajax je došao do drugog mjesta na tabeli. Imaju jedan više od PSV-a, te četiri manje od vodećeg Twentea.

Waalwijk je odavno već mislima u drugoj ligi, jer imaju čak jedanaest bodova manje od pretposljednjeg, a ovo im je bio jubilarni deseti poraz zaredom u prvenstvu. Luis Suarez je postigao dva od pet pogodaka gostiju, te je time došao do brojke od čak 29 pogodaka ove sezone u prvenstvu. Čak i onaj jedan pogodak Waalwijka nisu uspjeli postići njihovi igrači.

Zbog ozljede Argentinca Sergija Romera u 15. minuti je na gol AZ Alkmaara stao hrvatski golman Joey Didulica, te ih je sačuvao do kraja ogleda u Rotterdamu kod Sparte netaknutima. AZ Alkmaar je pobijedio 1-0 uz strijelca Mendesa već u 4. minuti.