0

Afričke kvalifikacije za SP: "Slonovi" se priključili Nigeriji

Nakon nigerijske reprezentacije kartu za Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu čekirala je i reprezentacija Obale Slonovače.

Popularni "Slonovi" odigrali su u uzvratnoj utakmici 3. i posljednje runde afričkih kvalifikacija 1-1 protiv Senegala u Casablanci, te s ukupnih 4-2 izborili Mundijal.

Oba su gola postignuta u završnici, pa je tako realiziranim jedanaestercem Moussa Sow doveo Senegal u vodstvo u 78. minuti, čime je svoju ekipu doveo korak do plasmana na svjetsku smotru. No, Senegalci nisu uspjeli postići i drugi gol, a Obala Slonovače je iz kontranapada u četvrtoj minuti sudačke nadoknade preko Lilleovog napadača Salomona Kaloua Boune Coundoula postavila konačnih 1-1. Pucao je Kalou kroz noge golmanu.

Za Obalu Slonovače ovo je treći plasman ukupno na Svjetsko prvenstvo i treći uzastopni budući su nastupili na Mundijalima 2006. u Njemačkoj i 2010. u Južnoafričkoj Republici.

Plasman na Mundijal u Brazilu izborit će još tri afričke reprezentacije.

Afričke kvalifikacije za SP u Brazilu, uzvratna utakmica 3. runde:

Senegal - Obala Slonovače 1-1 (Sow 77 / Kalou 90+4), 2-4 Nigerija - Etiopija 2-0 (Moses 20-11m, Obinna 82), 4-1