0

AEK slavio na Poljudu

Sarajevo-x.com
Nogometaši splitskog Hajduka poraženi su večeras u okviru 5. kola Evropske lige na svom Poljudu od ekipe grčkog AEK-a, za koju nastupa naš reprezentativac Sanel Jahić.

Grci su sav posao obavili u drugom poluvremenu. Mrežu Splićana načeo je Scocco s penala u 51. minuti. Na 2-0 povisio je 10 minuta kasnije Manolas, da bi Blanco u 84. minuti pogodio za velikih 3-0.

Buljat je u 90. minuti postigao počasni gol i postavio konačnih, Hajduk - AEK 1-3. Splićani su se ovim rezultatom oprostili od plasmana u dalju fazu Evropske lige.

Zenit nije imao većih problema protiv belgijskog Anderlechta, te je slavio s 3-1. Rusi sa svih pet pobjeda idu dalje.

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši PSV-a koji su u Genovi 0-1 preokrenuli u 2-1 u svoju korist protiv Samdorije. Talijani su poveli u 45. minuti golom Pazzinija, ali su gosti slavili zahvaljujući golovima Toivonena koji je bio precizan u 51. i 90. minuti. Pobjedu je na svom terenu protiv mađarskog Debrecena upisao ukrajinski Metalist Kharkiv (2-1), koji je uz PSV osigurao prolaz dalje u grupi I.

Odense i Getafe odigrali su neriješeno, 1-1, a veliku utakmicu u toj grupi H odigrali su Young Boysi, našeg Senada Lulića, i Stuttgart. Švicarci su na svom terenu na poluvremenu imali 1-0, nakon što je u 35. minuti pogodio Degen. Pogrebnyak je poravnao već u 48. minuti na 1-1, a Schipplock je u 68. minuti preokrenuo na 2-1 za Stuttgart.

No, Sutter je stvari vratio na početak u 78. minuti, pogodivši za 2-2, da bi Mayuka golovima u 81. i 82. minuti osigurao pobjedu Young Boysima, 4-2. Obje ekipe osigurale su plasman u nokaut-fazu.

Rezultati petog kola nogometne Lige Evrope:

G-grupa: Hajduk Split - AEK 1:3 Zenit - Anderlecht 3:1

Tabela: 1 Zenit 5 5 0 0 15:6 15 2. AEK 5 2 1 2 9:10 7 3. Anderlecht 5 1 1 3 6:8 4 4. Hajduk 5 1 0 4 5:11 3

H-grupa: Odense - Getafe 1:1 Young Boys - Stuttgart -

1. Stuttgart 5 4 0 1 11:5 12
  2. Young Boys 5 3 0 2 10:9 9
  3. Odense 5 1 1 3 7:9 4
  4. Getafe 5 1 1 3 3:8 4

I-grupa: Metalist - Debrecen 2:1 Sampdoria - PSV 1:2

1. PSV 5 4 1 0 10:3 13
  2. Metalist 5 3 1 1 9:4 10