Brazilska Serija A
0

Adriano zabio za slavlje Flamenga

Golovima srpskog veznjaka Dejana Petkovića i brazilskog napadača Adriana Flamengo je slavio 2-0 na gostovanju kod Nautica u 35. kolu brazilskog nogometnog prvenstva.

Tako je Flamengo ostao u igri za naslov tri kola prije kraja i održao pritisak na lidera i branitelja naslova, momčad Sao Paula, koji je još u subotu pobijedio Vitoriju 2-0.

Petković je načeo mrežu Nautica na stadionu Aflitos u Recifeu udarcem iz neposredne blizine već u 16. minuti, dok je Adriano zabio u 45. minuti prizemnim udarcem s nekih 11 metara nakon asistencije Lea Moura. Bio je to 19. ovosezonski prvenstveni gol za bivšeg napadača milanskog Intera, što ga čini najboljim strijelcem lige.

Flamengu je ostvarena pobjeda bila treća uzastopna i 17. ukupno ove sezone, a peterostruki osvajač brazilske Serie A naslov čeka od 1992. godine.