25

Adis Hušidić asistirao u visokoj pobjedi Los Angelesa

Los Angelex Galaxy je sa visokih 5:2 nadigrao Real Salt Lake, a asistent kod jednog gola bio je naš internacionalac Adis Baggio Hušidić.

Gosti su poveli u 16. minuti preko Juana Manuela Martineza, no domaćin se brzo vratio u igru.

Samo tri minute kasnije Hušidić je sa centra uposlio Gyasija Zardesa, koji sjajno vara tri odbrambena igrača gostujuće ekipe i pogađa za izjednačenje.

U 26. minuti Mike Magee donosi preokret, a do poluvremena pala su još dva gola preko Emmanuela Boatenga (41.) i Giovanija dos Santosa (45.).

Javier Morales je iz penala u 71. minuti smanjio rezultat, a konačnih 5:2 postavlja Steven Gerrard u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Hušidić je počeo susret u prvoj postavi zajedno sa Gerrardom, a zamijenjen je u 76. minuti kada je u igru ušao Jeff Larentowicz.