127

Adilović s dva gola osigurao Samsunsporu prolaz u Kupu Turske

Eldin Adilović
Bh. nogometaš Eldin Adilović bio je dvostruki strijelac u gostujućoj pobjedi njegovog Samsunspora nad Diyarbakirsporom rezultatom 2:1 u prvoj fazi Kupa Turske.

Adilović je Samsunsporu donio vodstvo u 14. minuti pogodivši iz penala. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Na otvaranju drugog poluvremena Diyarbakirspor je ostao bez isključenog Ozdiraza, koji je skrivio jedanaesterac. Adilović je ponovo bio precizan s bijele tačke, pa je Samsunspor poveo sa 2:0. Domaći su uspjeli samo smanjiti rezultat na 1:2 preko Kurta u 62, minuti, koji je također pogodio iz penala.

Adiloviću je ovo treći gol u svega nekoliko dana, zbog čega je izuzetno zadovoljan.

"Poslije oporavka od povrede uspio sam nastaviti golgeterski niz, što me posebno raduje. Nadam se da će me zdravlje poslužiti u nastavku sezone", izjavio je Adilović za portal Klix.ba.