sport
67

Bh. odbojkaši savladali Srbiju na Evropskom prvenstvu

Piše: J. H.
Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci danas je u drugom kolu Evropskog prvenstva savladala reprezentaciju Srbije 3:0 u setovima.

Bh. odbojkašima trebalo je samo 13 minuta da osvoje prvi set rezultatom 25:9. U drugom setu su reprezentativci BiH dopustili reprezentativcima Srbije da postignu samo sedam poena te je nakon pola sata igre BiH već vodila 2:0.

Ni u trećem, finalnom setu, naša reprezentacija nije imala većih problema. Sa 25:8 i ukupnih 3:0, nakon 48 minuta igre, pobijedili su Srbiju.

Podsjetimo, izabranici selektora Mirze Hrustemovića su u prvom kolu uvjerljivo savladali Hrvatsku 3:0 u setovima i kao prvi u grupi jurišaju na osmu titulu prvaka Starog kontinenta u sjedećoj odbojci.

Sljedeću utakmicu bh. reprezentacija igra sutra protiv drugoplasirane ekipe iz grupe B.