Evropsko prvenstvo u Zagrebu
0

Muška ekipa BiH zaustavljena u 3. kolu

FENA
Posljednjeg dana takmičenja na 44. evropskom prvenstvu u karateu u Zagrebu na programu su bile ekipne borbe u obje konkurencije. Muška reprezentacija BiH, nakon što je u prva dva kola maksimalnim rezultatima 3:0 savladala selekcije Ukrajine i Švedske, takmičenje je završila u 3. kolu porazom od Francuske sa 0:3. Naša ženska ekipa eliminirana je u 2. kolu od Hrvatske sa 1:2, nakon što je na startu bila bolja od Rumunije (2:0). Od ukupno bh. 17 predstavnika na EP, jedino odličje za našu zemlju osvojila je Mirsada Suljkanović u pojedinačnim borbama.

Dvadesetpetogodišnja članica Kluba borilačkih sportova Tuzla Sinbra osvojila je bronzu u kategoriji do 61 kg.

Od ostalih bh. takmičara najbolje plasmane zabilježili su Merima Softić (KBS Tuzla Sinbra), koja je u kategoriji do 68 kg bila peta, i Alem Kupusović (KK Bosna), koji je zauzeo 7. mjesto (do 84 kg).

U finale ekipnih borbi u muškoj konkurenciji plasirale su se reprezentacije Turske i Španije, a kod žena Rusije i Španije.