sport
2

MotoGP: Četvrta Marquezova pobjeda u Austinu, Rossi nije završio utrku

Vozač Repsol Honda Teama Marc Marquez pobijedio je danas na utrci u Austinu ispred Jorgea Lorenza i Andree Iannonea.

Sva pažnja bila je usmjerena prema Marquezu jer je današnju utrku dočekao sa savršenim rezultatom, imao je sve pobjede na američkom tlu otkako je počeo takmičiti u MotoGP-u. Međutim, na startu je vodstvo preuzeo Lorenzo, ali je na izlazu iz prvog zavoja otišao preširoko, pa ga je Marquez pretekao, a uz to je imao još jedan problem, Valentina Rossija koji ga je sve više pritiskao. Ipak, Rossi je u drugom trećem krugu izgubio kontrolu, doživio je nesreću i završio utrku.

Marquez je nastavio graditi svoje vodstvo, koje je zadržao do kraja. Utrku je završio na prvom mjestu sa 6,107 sekundi ispred Lorenza, dok je Iannone osvojio treće mjesto.

Maverick Vinales je ostvario svoj najbolji rezultat osvojivši četvrto mjesto ispred timskog kolege na Suzukiju Aleixa Espargara.

MotoGP se vraća u Evropu, a vodeći Marquez ima 66 bodova, 21 više od drugoplasiranog Lorenza. Rossi je pao na treće mjesto sa 33 boda nakon što danas nije završio utrku.

Četvrta utrka sezone vozit će se 24. aprila u Španiji.