sport
0

Motociklizam-SP: Pedrosa slavio u Sachsenringu

FENA
Španac Dani Pedrosa (Honda) pobjednik je desete ovogodišnje utrke Svjetskog motociklističkog prvenstva za Veliku nagradu Njemačke u Sachsenringu.

U elitnoj klasi motoGP drugo mjesto osvojio je član ekipe Ducatija - Italijan Loris Capirossi, dok je treći bio branilac naslova svjetskog prvaka Amerikanac Nicky Hayden (Honda).

Vodeći u ukupnom poretku Australac Casey Stoner (Ducati) bio je pet, ali je povećao prednost jer njegov najbliži pratilac - Italijan Valentino Rossi (Yamaha) nije završio utrku.

U klasi do 250 ccm najbrži je bio Japanac Hiroši Aojama (KTM), drugi je bio njegov klupski kolega Finac Mika Kallio, a treći Alex de Angelis (Aprilia) iz San Marina. U ukupnom poretku vodstvo je zadržao Španac Jorge Lorenzo (Aprila), koji je u Njemačkoj bio četvrti.

U najslabijoj klasi do 125 ccm slavio je Mađar Gabor Talmacsi (Aprilia) ispred Japanca Tomojošija Kojame (KTM) i Španca Hectora Faubela (Aprilia). U ukupnom poretku vodstvo je poreuzeo Talmacsi, koji ima 156 bodova.