sport
0

Moto GP: Melandri pobjednik VN Francuske

FENA
Italijan Marco Melandri (Honda) pobjednik je utrke Svjetskog prvenstva u motociklizmu za Veliku nagradu Francuske u Le Mansu.

Melandri je u klasi MotoGP slavio ispred sunarodnjaka Lorisa Capirosija (Ducati) i Danija Pedrose (Honda).

U ukupnom poretku vodstvo je zadržao Amerikanac Nicky Heyden (Honda), koji je utrku u Le Mansu okončao na petom mjestu.

Sedmostruki svjetski prvak Italijan Valentino Rossi (Yamaha) nije završio utrku.

Pobjednik u klasi do 250 kubika je Japanac Juki Takahaši (Honda). Drugi je bio Italijan Andreo Dovizioso (Honda), a treći Japanac Šuhej Aojama (Honda).

Švicarac Thomas Luethi (Honda) bio je najbrži u klasi do 125 kubika. Drugo mjesto osvojio je Finac Mika Kallio (KTM), dok je na trećem mjestu Italijan Fabricio Lai (Honda).