0

Missy Franklin se petim zlatom upisala u historiju SP -a

FENA
Missy Franklin
Američka plivačica Missy Franklin pobjedom na 200 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u Barceloni osvojila je peto zlato čime je izjednačila rekord SP.

Franklin je utrku preplivala za dva minuta i 4,76 sekundi, što je ujedno i novi rekord šampionata.

Osamnestogodišnja Amerikanka izjednačila se s Tracy Caulkins iz SAD i Libi Triket iz Australije koje su jedine do sada uspjele da pobjede po pet puta u ženskoj konkurenciji na svjetskim prvenstvima.

Caulkins je pet zlatnih medalja osvojila na Svjetskom prvenstvu u Berlinu 1978. godine, a Triket u Melbournu 2007. godine.

Amerikanka je na šampionatu u Barceloni do sada osvojila zlatne medalje na 100 metara leđno, 200 metara slobodnim stilom i u dvije štafete - četiri puta 100 i četiri puta 200 metara slobodnim stilom.

U finalu na 200 metara slobodno, Australijanka Belinda Hocking je osvojila srebrnu medalju, dok je bronzana pripala Hilary Caldwell iz Kanade.