253

Mesud Pezer je evropski juniorski prvak u bacanju kugle

FENA
Mesud Pezer (Foto: Arhiv)
Bosanskohercegovački aletičari zabilježili su još jedan sjajaj rezultat ove sezone na najvećim međunarodnim takmičenjima.

Nakon srebra bacača kugle Hamze Alića ne Evropskom dvoranskom prvenstvu u Goteborgu i bronze Amela Tuke u utrci na 800 m na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Tampereu, najveća nada bh. atletike Mesud Pezer danas je osvojio titulu evropskog juniorskog prvaka u bacanju kugle u italijanskom Rijetiju.

Devetnaestogodišnji član AK Zenica je zlatni hitac dužine 20.44 m postigao u posljednjoj, šestoj seriji.

Srebrenu medalju osvojio je Filip Mihaljević iz Hrvatske (20.23), a bronzu Poljak Andrzej Regin (20.07).

Vrhunsku formu i spremnost za najveće domete Pezer je najavio prije sedam dana na Balkanskom juniorskom prvenstvu u turskom Denizliju, kada je rezultatom 20.40 m također osvojio zlatnu medalju postavivši drugi juniorski rezultat ove sezone u svijetu, a prvi u Evropi.

U nastavku takmičenja Pezer će još nastupiti i u bacanju diska, a kvalifikacije u toj disciplini na rasporedu su u subotu.

Uz Pezera naša jedina predtavnica na EP - bacačica diska Emina Konjić danas je u kvalifikacijama postigla deseti rezultat (44.07 m) i nije se uspjela plasirati u finale.