Mesud Pezer ipak četvrti u bacanju diska na EP-u u Rietiju

FENA
Mesud Pezer
Mesud Pezer
Iako smo danas objavili da je Mladi bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio bronzanu medalju u disciplini bacanja diska na juniorskom prvenstvu Evrope u italijanskom Rietiju, došlo je do promjene njegovog plasmana jer je najvjerovatnije hitac Rusa Aleksandra Dobrienkiyja pogrešno izmjeren.

Devetnaestogodišnji član Atletskog kluba Zenica u konačnom poretku zauzeo je četvrto mjesto hicem od 60,83 metra.

Zlatom se okitio Mađar Robert Szikszai, koji je disk bacio 63,05 metra, drugi najbolji hitac (62,04) imao je takmičar iz Velike Britanije Nicholas Percy, a Dobrienkiy je završio na trećem mjestu s hicem od 61,54 metra (na zvaničnom portalu takmičenja prvobitno je pisalo 60.08 m).

Pezer je 18. jula u Rietiju osvojio titulu evropskog juniorskog prvaka u bacanju kugle.