sport
856

Merima Bašić osvojila zlato, a Adnan Halilović bronzu na Svjetskom dijamantskom kicboxing kupu

Takmičari kickboxing kluba Panter iz Sarajeva Merima Bašić i Adnan Halilović okitili su se medaljama kao jedini predstavnici BiH na Svjetskom dijamantskom kupu koji je održan u ruskoj Anapi. Bašić je osvojila zlatnu, a Halilović bronzanu medalju.

Na ovom prvenstvu učešće je uzelo više od 1.000 takmičara iz 50 zemalja svijeta, a uz ruske takmičare Bašić i Halilović su bili jedini evropski predstavnici. Naše takmičare je vodio trener Redžep Halilović.

Merima Bašić je osvojila zlato u kategoriji do 60 kg i specijalnu nagradu "Dijamant" pobijedivši u finalu Ruskinju Olgu Kočetkovu, prekinuvši njen niz od tri uzastopne titule. Ovaj meč bio je uvršten među 15 najboljih mečeva prvenstva.

Halilović je zauzeo treće mjesto nakon pobjede u četvrtfinalu nad ruskim predstavnikom Nikolajem Gončarovom. U polufinalu nije uspio pobijediti i drugog predstavnika Rusije Vladislava Revuckija koji je na kraju bio pobjednik.

Sljedeći izazov za naše takmičare je Evropsko prvenstvo koje će se od 22. do 29. oktobra održati u slovenskom Mariboru.