sport
0

Marion Jones šokirana rezultatom doping testa

FENA
Bivša olimpijska pobjednica u sprintu, Amerikanka Marion Jones šokirana je rezultatom doping testa tokom državnog atletskog prvenstva u Indianapolisu u junu. Test američke atletičarke bio je pozitivan na zabranjeni steroid erythropoietin (EPO).

Jones je izjavila da ne namjerava komentirati nalaz dok ne bude poznat rezultat B-testa.

"Bila sam šokirana kada su me obavijestili o pozitivnom doping nalazu. Zahtijevala sam da testiranje B uzorka bude urađeno što ranije. Želim sve obavijestiti da jedino moji advokati imaju ovlaštenje da govore o tom slučaju. Ja neću ništa komentirati dok ne bude poznat rezultat B testa", izjavila je Jones.

Ukoliko i B nalaz bude pozitivan američku atletičarku očekuje dvogodišnja zabrana takmičenja.

Jones je osvojila pet medalja na Olimpijadi u Sydneyu, od kojih tri zlatne. Dominirala je u sprinterskim utrkama od kasnih devedesetih. Nakon rođenja sina 2003. godine prekinula je s nastupima, ali se ove godine vratila na atletske staze. U junu je osvojila naslov prvakinje SAD-a na 100 metara.