0

Larisa Cerić sedma na EP-u u Beču

FENA
Larisa Cerić (Foto: Arhiv)
Mlada bosanskohercegovačka džudašica Larisa Cerić osvojila je sedmo mjesto na 21. evropskom prvenstvu u Beču.

Devetnaestogodišnja članica Džudo kluba Nippon iz Sarajeva i aktualna svjetska prvakinja, koja je nastupila u kategoriji više od 78 kg, u 1. kolu napravila je veliko iznenađenje, savladavši iskusnu Francuskinju Evu Bisseni, osvajačicu brojnih evropskih i svjetskih medalja.

U 2. kolu poražna je od Britanke Karine Bryant, dok je nastup na EP-u završila u repasažnom meču porazom od Talijanke Lucije Tangorre.

U kategriji više od 78 kg nastupilo je 13 takmičarki, a Cerić je bila najmlađa učesnica. Za zlatnu medalju večeras će se boriti Slovenka Lucija Polavder i Ruskinja Tea Donguzašvili.

U muškoj konkurenciji danas je nastupio i naš posljednji borac na EP - Dražen Subotić, koji je u najtežoj kategoriji, više od 100 kg, u 1. kolu poražen od Gruzijca Zviadija Khanjaliašvilija.

EP se završava u nedjelju borbama u ekipnoj konkurenciji.