Judo
0

Larisa Cerić prvakinja balkana

FENA
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u judou osvojila je šest medalja (po jednu zlatnu i srebrenu i četiri bronzane) na Balkanskom prvenstvu sa seniore i seniorke u Nišu (Srbija).

Titulu prvakinje Balkana osvojila je Larisa Cerić u kategoriji do 78 kg. Osamnaestogodišnja Travničanka je do zlatnog odličja došla ubjedljivim pobjedama u četiri borbe. Sve svoje protivnice (Rumunku, Turkinju i dvije predstavnice Srbije) pobjedila je ipponom 10:0.

Srebrenu medalju osvojila je Sabina Haračić (do 70kg), dok su bronze izborili Maja Kržić (do 57kg), Franjo Zadro ( do 66 kg), Eldin Lukač (do 90kg) i Dražen Subotić (preko 100 kg).

Prema izboru selektora seniorske judo reprezentacije BiH Branislava Crnogoraca u Nišu je nastupio podmlađen tim, koji u narednom periodu očekuju nastupi na predstojeća dva velika međunarodna takmičenja - Svjetskom prvenstvo za juniore i Evropskom prvenstvo za seniore do 23 godine.