42

Kvalifikacije za SP: Španija - BiH 1:1

Sarajevo-X
Zvjezdan Misimović
Iako je četvrti sudija na utakmici produžio utakmicu za 6 minuta, nakon 7. minute sudijske nadoknade reprezentacija Španije je uspjela izjednačiti rezultat na 1:1. BiH je povela golom Zvjezdana Misimovića u 39. minuti susreta.

Utakmica se igrala na stadionu Mestalla u Valenciji pred oko 20.000 gledalaca.

Naši igrači odigrali su prvo poluvrijeme dosta smireno i nisu imali mnogo prilika, dok je Španija u više navrata zaprijetila preko Raula i Fernanda Torresa. Nakon greške španske odbrane pred sam kraj prvog poluvremena gol za našu reprezentaciju postigao je Zvjezdan Misimović.

U drugom poluvremenu igra se većinom premjestila na našu polovinu terena gdje su španski igrači imali mnoštvo izgrednih prilika za izjednačenje. Moramo priznati da smo imali dosta sreće.

Naša reprezentacija je utakmicu završila sa devet igrača na terenu jer su zbog po dva žuta kartona isključeni Halilović i Bešlija.

Carlos Marchena uspio je u sudijskom vremenu zatresti mrežu našeg golmana Tolje, koji je odlično branio cijelu utakmicu. Valja istaći da je sudija produžio utakmicu čak 6 minuta, a gol je postignut u 97. minuti susreta.

Španija 7 3 4 0 10 2 13 SCG 6 3 3 0 10 0 12 Litvanija 6 2 3 1 7 3 9 Belgija 6 2 2 2 7 7 8 BiH 6 1 4 1 7 8 7 San Marino 7 0 0 7 2 23 0