5.9.2013. u 19:33
2
215
2
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovina danas je u Jesenicama poražena od Srbije rezultatom 67:77. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
40' - Košarkaši BiH poraženi su i u drugoj utakmicu Eurobasketa u Sloveniji od reprezentacije Srbije. Konačan rezultat bio je 67:77.

40' - Kikanović smanjuje na deset koševa razlike.

40' - Ulazimo u posljednji minut utakmice.

39' - Šutalo pogađa dva slobodna bacanja.

39' - Šut za dva poena nam je na očajnih 37 posto. Srbija je gađala s 65 posto uspješnosti.

38' - Dva poena Kikanovića nakon skoka u napadu.

38' - Bogdanović završava sve sam. Srbija je na 16 poena prednosti 1:45 minuta do kraja.

37' - Katić postiže nove poene.

36' - Peršić vrača trojku!

36' - Trica Srbije. Sve je definitivno gotovo.

36' - Katić pogađa preko Kikanovića.

35' - Promašujemo tri od četiri slobodna bacanja. Teletović postiže tek jedan poen.

35' - Srbija je ispunila bonus. Bavčić šutira slobodna bacanja. Oba promašena šuta.

34' - Kikanović je na liniji za slobodna bacanja. Kikanović pogađa oba bacanja.

34' - Time out tražio je selektor Srbije.

33' - Trica Peršića!

33' - Bjelica iz reketa siguran.

33' - Lijepo polaganje Pašalića.

32' - Faul u napadu Gagića.

31' - Dva slobodna bacanja za Peršića. Igrač Širokog je iskoristio samo jedno.

31' - Krstić zakucava uz faul Đedovića.

30' - Na odmor se odlazi pri rezultatu 49:64.

30' - Nedović postiže poen iz slobodnog bacanja.

29' - Aco Petrović se žali na suđenje.

28' - Trojka Nedovića u lošem trenutku za našu reprezentaciju. Sudije sviraju faul u napadu Kikanoviću.

27' - Đedović krade loptu i poentira. Prišli smo Srbiji na 11 poena! Idemoooooo!

27' - Dalekometni šut Pašalica za tri poena. Bravo Muhamede!

27' - Kikanović pogađa nakon kontre. Akcija je napravljena nakon blokade Teletovića.

27' - Đedović pogađa tricu!

27' - Krstić pogađa slobodna bacanja. Pašalić predvodi naš napad.

26' - Đedović ukrao loptu i položio za dva poena. Ivković je prisiljen tražiti time out.

26' - Koševi Mirze Teletovića preko Katića.

26' - Đedović je odigrao dobru odbranu, a potom izgubio loptu u napadu.

25' - Đedović siguran sa linije za slobodna bacanja.

24' - Teletović pogađa nakon kontra napada.

24' - Teletović promašuje šut za tri poena. Mašić pravi faul. Lopta je za Srbiju.

24' - Bjelica pogađa nakon ofanzivnog skoka.

23' - Petrović zove time out. Tri minute nismo uspjeli postići nijedan poen. Wright predvodi našu reprezentaciju u grešakama i promašajima.

23' - Marković postiže koš nakon ofanzivnog skoka. Marković igra sjajnu utakmicu.

22' - Bogdanović pogađa tricu za 21 poen prednosti Srbije. Stipanović pravi četvrti faul.

22' - Katić lagano postiže poene preko Mirze Teletovića.

21' - Stefan Marković postiže prve poene u drugom poluvremenu.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme.

20' - Kraj prvog poluvremena. Srbija ima ubjedljivu prednost zahvaljujući, prije svega, greškama naših košarkaša. Vrlo nizak postotak realizacije. Srbija je sve to iskoristila i zasluženo vodi.

20' - Vjerovali ili ne, izgubili sam čak 13 lopti.

19' - Selektor Petrović je vrlo ljut na naše igrače. Nabraja greške koje smo napravili tokom time outa. Koliko god Srbija dobro igra, tako im mi omogućavamo lagane poene.

19' - Novi laki poeni za Srbiju. Igra se ponovo raspala.

18' - Raško Katić preko Sinanovića za 12 poena prednosti Srbije.

18' - Sinanović pogađa slobodna bacanja.

17' - Nevjerovatno je šta sada promašujemo. Dvije kontre tri na dva naši košarkaši su uspjeli upropastiti.

17' - Koraci Peršića. Pravimo previše grešaka u fazi napada.

16' - Poeni Teletovića s linije za slobodna bacanja. Ukupno 11 poena kapitena BiH.

16' - Bjelica pogađa jedno slobodno bacanje.

16' - Đedović postiže tri poena u jednom napadu.

16' - Time out. BiH ima procenat šuta 44 posto za dva poena i 29 za tri poena.

16' - Zakucavanje Kikanovića na asistenciju Đedovića.

15' - 40:22. Na pomolu je debakl naše reprezentacije.

15' - Novi lagani poeni za Srbiju.

14' - Pogađa Kikanović za tri poena iz ovog napada.

14' - Kikanović pogađa uz dodatno slobodno bacanje. Konačno smislena akcija naših košarkaša.

14' - Nova trica Srbije. Naši igrači uglavnom statiraju na terenu.

13' - Katić je pogodio s poludistance. Nismo uspjeli odbraniti napad.

13' - Nedović promašio oba slobodna bacanja.

12' - Peršić pogađa za tri poena.

11' - Bogdanović iz kornera za tri poena.

11' - Počela druga četvrtina. Srbija promašuje prvi napad.

10' - Kraj prve četvrtine. Ponovo igramo jako loše. U napadu smo neorganizovani, a većina akcija se završava isforsiranim šutevima.

10' - Marković pogađa s poludistance.

10' - Nedović kažnjava promaš Đedovića na polaganju. Gordić promašuje šut za tri poena.

9' - Wright gubi loptu u napadu.

9' - Teletović dva od dva s linije za slobodna bacanja.

9' - Bjelica je siguran za nova dva poena Srbije.

9' - Faul Stipanovića. Srbija ima dva slobodna bacanja. Bjelica je na liniji.

8' - Gordić je probio odbranu Srbije za dva poena.

8' - Raspala se igra BiH. Srbija je lagano istrčala kontru za nove lake poene.

8' - Andrija Stipanović je na parketu.

8' - Koš Nemanje Bjelice

7' - Sjajan prodor Đedovića za polaganje. Time out Srbije.

6' - Dvije vezane trojke Srbije.

5' - Trica Markovića nakon čega je napravio ličnu grešku.

5' - Teletović i Krstić precizni na obje strane.

4' - Dva poena Kalinića za Srbiju. Stipanović će ući u igru.

4' - Đedović je ubacio jedno slobodno bacanje.

4' - Trica Teletovića!!! Bravo momci!

3' - Obostrana lična greška Teletovića i Krstića. Lopta je u našem posjedu.

3' - Krstić izjednačuje rezultat na 4:4.

2' - Krstić postiže dva poena za Srbiju.

1' - Dva poena Đedovića s linije za slobodna bacanja.

1' - Teletović je postigao prve poene nakon ofanzivnog skoka. Krstić u napadu pravi korake.

- - Prvi napad pripada BiH! Sretno!

- - Intonirane su himne. Dvorana u Jesenicama je dobro popunjena za razliku od jučerašnje utakmice.

- - Za Srbiju počinju Bogdanović, Bjelica, Marković, Kalinić i Krstić.

- - Za BiH će utakmicu početi Đedović, Wright, Teletović, Kikanović i Mašić. Na klupi je selektor Aco Petrović.

- - Navijači Bosne i Hercegovine i Srbije fizički su se sukobili u Jesenicama uoči košarkaške utakmice reprezentacija ove dvije države na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, javlja Anadolija.

- - Naši košarkaši su u prvom meču poraženi od Latvije rezultatom 86:75. Današnji protivnici Zmajeva u prvom kolu su slavili pobjedu protiv Litvanije rezultatom 63:56.