Košarka
232

Tok susreta: BiH - Njemačka

Piše: J. H.
Kadetska košarkaška reprezentacija BiH od 15:45 sati u Litvaniji igra četvrtfinalnu utakmicu Evropskog prvenstva protiv reprezentacije Njemačke. Susret iz Kaunasa možete pratiti na portalu Klix.ba.

10' Kraaaaaaaaaaaaj! BiH je u polufinalu nakon pobjede nad Njemačkom 70:54.

9' Čerkezović pogađa oba slobodna bacanja. 69:54.

9' Još minut do kraja. 67:51.

9' BiH na pragu polufinala Eurobasketa. 65:47.

8' Musa nerješiva enigma za Nijemce. Postigao je 24 poena.

7' Musa pogađa za tri poena i vodstvo BiH 63:47.

6' Nijemci u nastavku nešto efikasniji. Smanjili su prednost BiH na 13 poena.

4' Čampara postiže trojku i vraća na plus 20 za BiH.

4' Janković postiže poene nakon ofanzivnog skoka.

3' Buck je pod faulom postigao dva poena, a onda i treći sa linije slobodnih bacanja. BiH - Njemačka 53:36.

2' Faul u napadu Njemačke, Musa krade loptu.

1' Počela je posljednja dionica susreta. BiH pogađa za dva poena, Nijemci brzo uzvraćaju. 53:32.

10' Kraj treće četvrtine, bh. kadeti vode 51:30. Ulazimo u posljednju dionicu susreta. BiH na pragu polufinala.

9' Nijemci postižu dva poena i smanjuju prednost BiH. Trenutno je 51:28.

7' Već je 51:26. Janković postiže poene.

5' Čamapra postiže tri poena za 49:23.

4' Nijemci ponovo promašuju šut ispod obruča.

2' NBA akciju završava Musa nakon sjajne asistencije Čampare za 46:20.

2' Još jedna sjajna igra u odbrani. Nijemci promašili obruč. Sikiraš postiže 19 poen za 44:20.

1' Musa uzvraća trojkom. 42:20.

1' Počela je treća četvrtina. Sikiraš pravi faul u napadu. Nijemci postižu tri poena za 39:30.

10' Kraj je druge četvrtine. BiH na odmor ide sa prednošću od 22 poena (39:17).

9' Nezaustavljivi Musa za 39:15.

9' Čerkezović sjajan ponovo, 37:15.

8' Nijemci su u dva napada postigli pet poena. Bonga dva i Hadenfeldt tri poena. 33:15.

8' Sikiraš za plus 20.

7' Nijemci pogađaju za dva poena, ali BiH preko Jankovića uzvraća za 33:10.

6' Sikiraš postiže trojku. BiH ima prednost od 23 poena.

6' Sikiraš postiže poene za 28:8.

5' Mutić promašuje oba slobodna bacanja.

5' Nijemci nemaju rješenja za Sikiraša i Musu. Sad je 26:8.

4' Musa sa linije slobodnih bacnja pogađa za 24:8.

3' Nijemci preko Bonge postižu poene.

3' Musa i Sikiraš za 23: 6:

2' Musaaaaaaa za tri poena. 17:6.

1' Počela je druga četvrtina. BiH u napadu.

10' Kraj je prve četvrtine. BiH vodi 14:6. Sikiraš i Musa po šest poena, dva je ubacio Barukčija.

9' Poeni Barukčije i faul Nijemaca. za 14:6.

9' Odična igra u odbrani, Sikiraš defanzivni skok.

8' Sikiraš pogađa oba slobodna bacanja, a nakon toga i Musa pogađa za 12:6.

8' Odlična odbrana BiH.

7' Musa za prvo vodstvo BiH u susretu 8:6.

6' Sikiraš pogađa trojku za 6:6.

5' Sikiraš je pogodio jedno slobodno bacanje.

5' Nijemci su već na 6:2 nakon sjajne akcije pod obručem.

4' Musa je poravnava, ali Buck bez većih problema za 4:2.

3' Sikiraš je promašio oba slobodna bacanja, na drugoj strani Widermann pogađa za vodstvo njemačke 2:0.

2' Nekoliko promašaja na obje strane. Još uvijek bez poena u susretu.

1' Nakon promašaja Njemačke, uslijedila je polukontra BiH, ali bez efikasnog završetka.

1' Počeo je susret u Kaunasu. Sretno Bosno i Hercegovino!

0' Početnu petorku BiH čine Murić, Sikiraš, Čerkezović, Čampara i Musa.

Nakon odličnih partija u prvoj i drugoj grupnoj fazi Eurobasketa, izabranici selektora Josipa Pandže traže historijski prolazak u polufinale takmičenja najboljih mladih košarkaša na Starom kontinentu.

Trenutno su kadeti BiH treći po broju poena (75,2 u prosjeku), drugi po broju skokova (51,3 po svakom meču), te drugi po broju asistencija (18,2 asistencije u prosjeku).

Eventualnom pobjedom bh. košarkaši bi osigurali plasman na Svjetsko prvenstvo do 17 godina koje se održava naredne godine.