8.9.2013. u 16:08
148
127
148
Košarkaška reprezentacija BiH danas u Jesenicama u Sloveniji igrala je danas četvrtu utakmicu grupne faze Evropskog košarkaškog prvenstva. Košarkaški Zmajevi pobijedili su rezultatom 62:54. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
40' - Kraj je utakmice. BiH je pobijedila rezultatom 62:54.

39' - Pogodio drugo, BiH u napadu.

39' - Antić promašio prvo slobodno bacanje.

39' - Timeout Makedonije.

39' - Faul Gordića nad Antićem koji je bio ispod koša BiH.

38' - Đedović pogađa oba slobodna bacanja.

38' - Đedović u prodoru, Ilievski pravi faul za dva slobodna bacanja.

38' - McCaleb pogađa jedno od dva slobodna bacanja.

38' - Wrightu peta lična greška, tri poena i 12 skokova.

38' - Kikanović pogađa dva sa linije slobodnih bacanja.

38' - Lopta je ponovo za BiH, napred Zmajevi!

37' - Wright ukrao loptu, Teleeeeeeeeeetović za tri poena!

36' - 16 izgubljenih lopti imala je BiH do sada.

36' - Sudije ponovo donose nevjerovatnu odluku i Teletoviću sude faul u naodu. Timeout Makedonije.

36' - Đeeeeeeeeeedović! Tri poena za vodstvo!

35' - Kikanović pogađa ponovo za izjednačenje.

35' - McCalebb pogađa jedno od dva bacanja, uzvraća BiH za izjednačenje.

34' - Ne ide nam najbolje u ovim trenucima. Wright pravi faul u kontri Makedonaca.

34' - Gordić gubi loptu, Đedović pravi ličnu grešku.

33' - Faul u napadu Samardžinskog, lopta za BiH.

33' - Nakon faula, Đedović pogodio dva poena sa linije slobodnih bacanja.

33' - Samardžinski pogađa za dva.

32' - Đeeeeeeeeeedović za tri poena.

32' - Antić uzvraća, 16 poena Makedonca.

32' - Teletović nakon dvokoraka pogađa za dva.

31' - Gordić gubi loptu, Makedonija ima napad.

31' - Počela je posljednja dionica utakmice.

29' - Kraj treće četvrtine, sudije su vidno oštetile BiH u nekoliko akcija što je izazvalo revolt Petrovića koji je dobio isključenje.

29' - Faul u napadu Gečevskog.

29' - Denis Bajramović u nastavku vodi košarkaške Zmajeve.

29' - Druga tehnička greška selektora Petrovića za isključenje.

29' - Defanzivni skok Teletovića, sudija svirao tri sekunde u reketu Stipanovića. Šteta.

28' - Blokada Stipanovića, napad BiH i Gordić pogađa za dva.

27' - Selektor Petrović nije zadovoljan.

27' - McCalebb nezaustavljiv, ponovo pogađa za plus pet Makedonaca.

27' - Teletooooooooooović! Dva poena!

27' - Promašuje i Gordić sa poludistance, Makedonci imaju prednost.

26' - Teletović promašuje za dva, Antić iz kontre ponovo pogodio.

26' - Wright pravi faul u odbrani, Antić pogađa dva slobodna bacanja.

25' - Stipanoviću lična greška, Makedoncima lopta i napad.

25' - Prodor Wrighta za dva poena.

25' - McCalebb ponovo pogađa pod faulom Đedovića. Ubacuje i slobodno bacanje.

24' - Đedović za izjednačenje nakon odličnog polaganja.

23' - Makedonci ponovo vode, McCalebb zakucava.

23' - Teletoviiiiiiiiiiiiić! Trica kapitena za vodstvo.

23' - Antić pogađa iz reketa, izjednačenje.

22' - Ilievski šutira za tri poena, Teletović hvata loptu, Šutalo promašuje za dva poena.

22' - Faul Samardžinskog u napadu, lopta za BiH.

21' - Odličan skok Wrighta, deseti u utakmici. Amerikanac promašuje prvo i ubacuje drugo slobodno bacanje. Prvi poeni za popularnog Zeku.

21' - Makedonci promašili, Teletović promašuje tri poena, Đedović fauliran pod košem.

21' - Počela je treća četvrtina u utakmici između BiH i Makedonije. Naprijed Zmajevi!

19' - Kraj prvog poluvremena. BiH igra mnogo bolje u odnosu na utakmice protiv Latvije i Srbije. Wright mnogo bolji u odbrani nego u napadu sa osam skokova. Teletović prvi strijelac sa 12 poena. Đedović je postigao osam.

19' - Teletović pogađa, BiH vodi.

18' - Stojanovski pogađa oba slobodna bacanja nakon faula Wrighta.

18' - Nakon promašaja Makedonaca za tri poena, Wright dva ofanzivna skoka.

17' - Đeeeedović! BiH vodi.

16' - Ušao je Edin Bavčić koji odmah promašuje za tri poena. McCalebb uzvraća, Makedonija vodi.

16' - Đedović krade loptu nakon promašaja Teletovića.

16' - Gordić promašuje za tri poena.

15' - Prekršaj McCalebba nad Gordićem. Lopta sa strane za BiH.

15' - Đedović promašio polaganje, Gečevski pogađa sa poludistance.

14' - Timeout traži selektor BiH.

14' - McCalebb pogađa za dva. Antić promašuje slobodna bacanja

13' - Đedović za plus pet! Odična odbrana BiH

12' - Faul Stipanovića nad Antićem u reketu reprezentacije BiH.

12' - Ilievski je pogodio za tri, Teletović uzvraća istom mjerom

11' - Đeeeedović za dva!

11' - Stipanović uzvraća za dva poena nakon odlične asistencije Gordića.

11' - Gečevski pogađa za dva i dovodi Makedoniju u vodstvo. Faul Stojanovskog.

9' - Gordić je imao priliku za povećanje vodstva, ali je istklo vrijeme za napad. Nakon 10 minuta igre, minimalno vodstvo protiv Makedonaca.

9' - Odlična odbrana BiH. Istekao je napad Makedonaca.

9' - Goooooordić za tri poena! Idemo Zmajevi!

8' - Teletović pogađa dva slobodna bacanja.

8' - Već je četiri razlike za Makedonce.

7' - Vodstvo Makedonije nakon greške u napadu naše reprezentacije.

7' - Kikanović promašuje prvo i ubacuje drugo slobodno bacanje.

7' - McCalebb pogađa za Makedoniju.

6' - Kakva blokada Wrighta! Trica Teletovića!

6' - Faul Stojanovskog, BiH ima napad.

5' - Šutalo za dva poena.

5' - Ofanzivni skok, Teletović za tri poena i promašuje. Šutalo pravi faul.

4' - Đedović je pogodio za dva poena. Zmajevi se vraćaju u utakmicu.

4' - Kikanović pogodio i promašio jedno slobodno bacanje. Wright ofanzivni skok, BiH napada.

4' - Šutalo je oduzeo loptu Makedoncima. Kikanović ofanzivni skok, lična greška Stojanovskog.

3' - Teletović pogodio dva slobodna bacanja.

3' - Već je 7:0 za Makedonce. Antić pogodio trojku.

2' - McCalebb pogađa ponovo za Mekedoniju nakon izgubljene lopte BiH.

2' - Stojanovski je pogodio, Makedonci vode 2:0.

1' - Makedonci imaju prvi napad. Stojanovski promašuje, Wright hvata loptu.

1' - Počela je utakmica protiv Makedonije. Sretno Zmajevi!

- - Teletović, Đedović, Šutalo, Wright i Kikanović je petorka koja će početi utakmicu.

- - U toku je intoniranje himne u dvorani Podmežakla u Jesenicama. Mnogo je više bh. navijača na tribinama.

- - Reprezentacija BiH je u dosadašnjem dijelu turnira u Sloveniji primila najviše koševa kada je riječ o našoj grupi.

- - "Protiv Makedonije ćete vidjeti sasvim novo lice BiH", rekao je selektor Petrović nakon pobjede nad Crnom Gorom u petak.

- - Ukoliko uspijemo dobiti Makedonce, utakmica protiv Litvanije u posljednjem kolu odlučivat će o daljnoj sudbini izabranika Ace Petrovića kada je riječ o ovogodišnjem Eurobasketu.

- - Reprezentacija BiH trenutno se nalazi na posljednjem mjestu sa omjerom jedna pobjeda (protiv Crne Gore) i dva poraza (protiv Srbije i Latvije).