Košarka
4

Uvjerljiva pobjeda Warriorsa protiv Cavaliersa, Green postigao 28 poena

Piše: D. B.
Golden State Warriorsi su pobijedili Cleveland Cavalierse i u drugoj utakmici finala NBA lige, a ovog puta je rezultat bio 110:77 za vodstvo 2:0 u seriji.

Cavaliersi su bili bolji samo u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 21:19. Već u drugoj četvrtini Warriorsi ubacuju u brzinu više i postižu 33 poena, deset više od Cavaliersa, tako da su na poluvremenu vodili 52:44.

Košarkaši Golden Statea su dobro odigrali i u trećem periodu igre ubacivši 30 poena, dok su Cavaliersi stali na 18. U posljednjoj dionici su Warriorsi samo ovjerili pobjedu sa ubačenih 28 poena, dok su Cavaliersi postigli samo 15. Bila je to na kraju uvjerljiva pobjeda Golden Statea rezultatom 110:77.

Warriorse je do druge pobjede nad Cavaliersima predvodio Draymond Green sa 28 poena, dok je najbolji kod Cavaliersa bio LeBron James sa 19 poena.