Košarka
0

Ulm prekinuo pobjednički niz Bayerna, Renfroe ubacio deset poena

U 21. kolu košarkaške Bundeslige Ulm je na svom terenu nanio ubjedljiv poraz Bayernu (91:72).

Bayern je tako prekinuo sjajan niz od osam uzastopnih pobjeda u Bundesligi i ostao je na trećem mjestu tabele.

Tim Svetislava Pešića je bolje ovorio meč i tokom prve četvrtine imao vodstvo od devet poena razlike (18:9), ali je domaći tim serijom 15:4 preokrenuo do kraja prve četrvrtine, a vodstvo je ispustio samo nakratko tokom treće četvrtine pri rezultatu 61:60 za goste.

Nakon spomenutog vodstva Bayerna uslijedila je ponovo bolja igra domaćeg tima koji na kraju upisuje ubjedljivu pobjedu rezultatom 91:71.

Bh. reprezentativac Alex Renfroe ubacio je 10 poena za Bayern, te dodao šest asistencija. Nihad Đedović je propustio ovaj meč.