Košarka
0

Ubjedljiva pobjeda Albe nad Bayernom, odlična partija Kikanovića

Alba je nastavila sa fantastičnim igrama u ovoj sezoni Bundeslige. Osam pobjeda u osam utakmica, a posljednja ekipa koju su srušili je Bayern. Konačan rezultat glasio je 90:74 za domaći tim.

Alba je već u prvoj četvrtini pokazala da ni Bayernu neće biti lako. Nakon deset minuta domaćin je imao devet poena viška, a na semaforu je pisalo 24:15. Na poluvremenu rezultat je iznosio 49:38.

Bayern ni u trećoj četvrtini nije uspio biti bolji i time smanjiti razliku. Naprotiv, tim iz Berlina je povećao na 66:53. Konačan rezultat nakon posljednje četvrtine bio je 90:74.

Ovo je bio i sudar bh. košarkaša. Na jednoj strani igrao je Elmedin Kikanović i ostvario double-double učinak od 16 poena i 10 skokova. Na drugoj strani Alex Renfroe upisao je devet poena, a Nihad Đedović 12.

Alba je ostala na vrhu tabele, dok je Bayern osmi sa učinkom od pet pobjeda i tri poraza.