NLB Liga
0

U Kragujevcu Široki izgubio od Radničkog

Sarajevo-x.com
Košarkaši Radničkog pobijedili su u Kragujevcu ekipu Širokog rezultatom 71:61, u 23. kolu regionelne NLB lige. Ekipa Miroslava Nikolića je tako zabilježila 10. trijumf u šampionatu i trenutno je deveta na tabeli. Kragujevčani su meč protiv Širokog prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili sa ubjedljivih 24:5

Četiri košarkaša Radničkog meč su završila sa dvocifrenim brojem poena, a najefikasniji je bio Vukašin Aleksić sa 19 poena. Brkić je dodao 13, Pantić 12, a Kotiševski 11 poena.

U ekipi Širokog Štemberger je postigao 18, a Puljko 15 poena.

Radnički je prvih 10 minuta dobio rezultatom 26:20, ali onda je uslijedio veliki pad domaće ekipe. Gosti iz Bosne i Hercegovine to su iskoristili i na poluvremenu su imali plus šest (40:36).

Ipak, treću četvrtinu domaći sastav odigrao je odlično u odbrani, dozvolio je protivniku samo pet poena, i pred posllednji kvartal bilo je 60:45, prenio je B92