Košarka
26

Trijumf Cityja nad Evertonom, Džeko ostao na klupi

Manchester City je danas na svom stadionu savladao Everton u utakmici sedmog kola Premierlige. Rezultat je bio 3:1.

Izabranici Manuela Pellegrinija ofanzivno su otvorili susret. Ipak, do vodstva su prvi došli gosti u 16. minuti pogotkom Lukake.

Slavlje gostujućih navijača je kratko trajalo jer je već u sljedećem napadu City izjednačio. Negredo je na asistenciju Jagielke zabio za 1:1.

Dalo je to vjetar u leđa nogometašima Cityja koji su do kraja prvog poluvremena imali nekoliko dobrih prilika. Aguero je pokušavao nekoliko puta, a u 45. minuti uspijeva da se upiše u listu strijelaca zahvaljujući sjajnoj asistenciji Silve. Bilo je 2:1.

Prvo, a ispostavit će se i jedino uzbuđenje u drugom poluvremenu desilo se u 69. minuti kada je sudija svirao penal za Građane nakon faula u kaznenom prostoru. Precizan s bijele tačke bio je Howard koji povećava na 3:1. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Bh. reprezentativac Edin Džeko utakmicu je odgledao s klupe.