Liga Endesa
0

Teletoviću upisao 14, a Sinanović 12 koševa

Mirza Teletović
U 6. kolu španske svih šest do sada završenih nedjeljnih utakmica pripalo je domaćim sastavima, a najuvjerljivija je bila Unicaja protiv Valladolida.

Bh. košarkaš Nedžad Sinanović za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu postigao je 12 koševa, 5/7 za dva te dva od isto toliko pokušaja sa linije za slobodna bacanja. Tome je dodao i deset skokova te jednu asistenciju.

Prvo ime susreta bio je Luka Žorić koji je za samo 17 i pol minuta igre ubacio 17 koševa i uhvatio 9 lopti. Jedini raspoložen kod Valladolida bio je Herve Toure s 15 poena.

U pobjedu Caje Laboral nad Blusens Monbusom 72-53 po najefikasniji su bili Teletović i Oleson.

Bh. košarkaš Mirza Teletović za nešto manje od pola sata igre ubilježio je 14 koševa, jedanaest skokova i tri asistencije. Za dva je pogodio četiri od 11 pokušaja, a za tri dva od tri koša.

Skromna šuterska predstava Juan Carlosa Navarra, koji je ubacio 7 koševa, nije omela Barcelonu da pobijedi Joventut 82-70. Umjesto Navarra, Ndong je bio raspoložen s 20 poena, a kod gostiju se istaknuo Baez s 19.

Jayson Granger bio je najefikasniji pojedinac dvoboja u pobjedi Estudiantesa nakon produžetka nad Zaragozom 67-63. Ubacio je 17 koševa, dok je najbolji kod gostiju bio lanjski igrač Cedevite Bracey Wright sa 16 poena.

Murcia je do druge prvenstvene pobjede došla svladavši Fuenlabradu 69-63. Kod domaćina je James Augustine ubacio 17, a za goste je Sergio Sanchez postigao koš više.

Endesa liga, 6. kolo:

Alicante – Gran Canaria 58-55 Barcelona – Joventut 82-70 Caja Laboral – Blusens Monbus 72-53 Estudiantes – Zaragoza 67-63, produžetak Murcia – Fuenlabrada 69-63 Unicaja – Valladolid 78-51

Poredak: 1. Barcelona 5-1, 2. Unicaja 5-1, 3. Alicante 5-1, 4. Real Madrid 4-1 (-1), 5. Caja Laboral 4-2, 6. Manresa 4-2...