Euroliga
0

Teletović postigao rekordnih devet trica

Mirza Teletović
Košarkaši Caje Laboral došli su do četvrte pobjede u devetom kolu grupe A Eurolige slavivši na gostovanju kod Žalgirisa u Kaunasu 95-89 nakon produžetka.

Do pobjede su goste predvodili bh. reprezentativac Mirza Teletović i hrvatski centar Stanko Barać. Teletović je ubacio 32 poena pogodivši čak devet trica (sedam u prvom poluvremenu) iz 13 pokušaja, čime je, po broju ubačenih trica u jednoj euroligaškoj utakmici, izjednačio rekord takmičenja. Dodao je učinku i osam skokova.

Najbolje ga je pratio Stanko Barać, koji je na parketu proveo 42 minute ubacivši 21 koš (šut za dva poena 10-13) uz sedam skokova.

U posljednjem kolu takmičenja po skupinama Caja na svom parketu mora pobijediti Partizan i osigurat će plasman u Topu 16.

Košarkaška Euroliga, 9. kolo:

Grupa A

Žalgiris – Caja Laboral 89-95, produžetak

Partizan – Prokom (kasnije)

Tabela: 1. Maccabi 7-1 (-1), 2. Žalgiris 5-4, 3. Partizan 4-4 (-1), 4. Caja Laboral 4-5, 5. Himki 3-5 (-1), 6. Prokom 2-6 (-1)