Košarka
19

Teletović postigao 12 poena u porazu Netsa od Spursa

Bh. reprezentativac i košarkaš Brooklyn Netsa, Mirza Teletović, postigao je 12 poena u sinoćnjem porazu njegovih Brooklyn Netsa od ekipe San Antonio Spurs rezultatom 92:113.

Spursi su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 30:20. U drugoj su također dominirali i dodali još 29 poena, dok su Netsi ubacili tek 16. Treća četvrtina je također pripala Spursima, koji si postigli 39 poena, a Netsi sedam manje, 32. Posljednji period igre je pripao Netsima, ubacili su 24 poena, a Spursi 15. Konačan rezultat je bio 113:92 za Spurse.

Bh. reprezentativac u redovima Netsa, Mirza Teletović, ubacio je 12 poena, a u igri je proveo 29 minuta i 39 sekundi. Najefikasniji u redovima Netsa bili su Mason Plumlee i Tornike Shengelia sa 15 poena, dok su kod Spursa najbolji bili Tony Parker sa 18 te Tim Duncan i Manuel Ginobili sa po 15 ubačenih poena.

Bio je ovo peti poraz u šest utakmica za Netse. Sljedeću utakmicu igraju 3. januara protiv Oklahoma City Thundera.