0

VIDEO / Teletović pogodio pobjedničke poene za Brooklyn Netse

Piše: N. J.
Mirza Teletović u meču protiv Bostona (Foto: AFP)
Bh. reprezentativac Mirza Teletović pružio je dobru partiju u sinoćnjem susretu predsezone njegovih Brooklyn Netsa i Boston Celticsa, te na kraju donio pobjedu svojoj ekipi.

Brooklyn je na kraju slavio 97:96 i to zahvaljujući ofanzivnom skoku našeg Teletovića, koji je dograbio loptu nakon promašaja Stephena Dennisa sa linije za slobodna bacanja kod rezultata 96:95 za Boston.

Teletović je skočio i osvojio loptu, nakon čega je fauliran te je sa dva poena sa linje slobodnih bacanja donio pobjedu Brooklynu. Naš je as upisao 18 poena i četiri skoka, jedan u napadu i tri u odbrani. U Brooklynu je od Teletovića efikasniji bio samo Blatche sa 23 poena, koji je uz to imao i devet skokova.

Kod Bostona je najefikasniji bio Pierce sa 29 poena i pet skokova. Dodajmo i da je Teletović imao solidnu minutažu, na parketu je proveo 25 minuta i dvije sekunde. Brooklyn je slavio zahvaljujući dobroj igri u posljednjoj četvrtini, koju su riješili sa 10 poena razlike u svoju korist.