ABA liga
0

Split izgubio od lidera, Široki šokirao Partizan

Košarkaši Splita ipak nisu na svom parketu uspjeli zaustaviti najbolju ekipu dosadašnjeg dijela regionalne ABA lige. Igokea je Split napustila s pobjedom 68-60.

No, nisu imali gosti lagani put do pobjede koja se očekivala od njih. Nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj je Igokea stisnula u odbrani, te je u tih 10 minuta Split postigao samo devet poena.

Potom je u nastavku Igokea podigla prednost na deset poena, ali je Split ipak do kraja prijetio. U pravu šansu za preokret ipak nije došao, ali je pao uz skupo prodanu kožu.

Najbolji su kod Splita bila dva Filipa, Krušlin i Kraljević, a obojica su postigli po 14 poena.

Nakon što je Krka iznenadila i pobijedila u Zagrebu Cibonu, još su veći šok pripredili igrači Širokoga koji su pobijedili na svom parketu Partizan sa 87-80. Sa 21 poenom je Široki do velike pobjede vodio Marko Šutalo. Hrvatski košarkaš Željko Šakić je dodao 16, uz četiri skoka, dok je Karlo Vragović postigao osam poena.

ABA liga, 17. kolo:

Split - Igokea 60-68 Široki - Partizan 87-80

Cibona - Krka 78-86 Budućnost - Szolnoki (kasnije)

Redoslijed: 1. Igokea 14-3, 2. Crvena zvezda 11-5, 3. Partizan 11-6, 4. Budućnost 9-7, 5. Cedevita 9-7...9. Split 7-10, 10. Krka 7-10, 11. Široki 6-11, 12. Cibona 6-11...