Košarka
0

Split dominantan protiv Cibone

U hrvatskom "derbiju" 9. kola regionalne ABA lige košarkaši Splita su na svom parketu pobijedili goste iz Zagreba, košarkaše Cibone, sa 72-62.

Takav rezultat uvjetovao je izjednačenje ove dvije ekipe na tabeli, sada i Split i Cibona imaju omjer 4-5.

Na poluvremenu ovog današnjeg ogleda Cibona je imala minimalnu prednost od 39-35, ali je u nastavku potpuno pala u napadačkom smislu. U tih 20 minuta Cibona je zabila tek 23 poena, pa ništa osim poraza nije niti mogla očekivati. Split je utakmicu okrenuo u trećoj četvrtini, te je na kraju rutinski došao do visokih +10 na kraju (72-62).

Josip Sobin je bio prvi igrač Splita sa 17 poena, te četiri asistencije i šest skokova. Dobro je utakmicu odradio i Toni Dijan koji je ubacio 13 poena, uz osam skokova i tri uspješna dodavanja. Kod Cibone je najbolji bio Andrija Žižić sa 17 poena.

ABA liga, 9. kolo:

Split - Cibona 72-62

Radnički - Široki (kasnije)

Budućnost - Zadar (kasnije) Igokea - MZT Skopje (kasnije)

Redoslijed: 1. Partizan 6-2 (-1), 2. Igokea 6-2 (-1), 3. Cedevita 5-3 (-1), 4. Crvena zvezda 4-4 (-1), 5. Union Olimpija 4-4 (-1)..., 11. Split 4-5, 12. Cibona 4-5...