Košarka
5

Sparsi pobijedili Slobodu i plasirali se u završnicu Kupa BiH

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
KK Spars je u susretu Kupa BiH sistem A večeras u Skenderiji pobijedio KK Sloboda rezultatom 82:57, osvojio Kup BiH sistem A i plasirao se u završnicu.

Sparsi su bili bolji od Slobode od samog početka, a nakon prvog poluvremena su vodili 43:32. U nastavku utakmice su čuvali prednost iako su gosti uspijevali smanjiti zaostatak, ali nedovoljno da ugroze sarajevski tim. Na kraju su Sparsi pobijedili rezultatom 82:57 i plasirali se u završnicu Kupa BiH.

Sparse je do pobjede predvodio Bajramović s 25 poena, dok je u Slobodi najbolji bio Sekulović sa 24 poena.

Završnica Kupa BiH će s igrati 20. i 21. februara.

Ostali učesnici final four turnira bit će Igokea, prošlogodišnji osvajač Kupa BiH, te pobjednici Sistema B i C, Mladost iz Mrkonjić Grada (kao pobjednik Kupa Republike Srpske) i Široki (kao osvajač Kupa Herceg Bosne).