Kvalifikacioni turnir Eurolige
69

Spars vratio evropsku košarku u Sarajevo i BiH

FENA
Košarkaši Sparsa su u finalnoj utakmici kvalifikacionog turnira Eurolige za juniore u Rimu pobijedili Fenerbahce sa 73:55 (23:13, 17:17, 16:11, 17:14) i tako izborili plasman na završni turnir u Londonu, od 9. do 12. maja sljedeće godine.

Najefikasniji u redovima bh. predstavnika bio je Đoko Šalić sa 29 poena, dok je Nikolić ubacio 18. Nedim Buza postigao je 13 poena. Kod ekipe iz Istanbula Ugurlu je postigao 24 poena.

Ovo će biti prvi put da jedan tim iz BiH učestvuje na ovako prestižnom takmičenju. Sparsi su turnir završili sa skorom 4-0 i tako su postali prva ekipa koja je osigurala "ulaznicu" za završni krug "Nike International Junior Tournamenta" u Londonu, koji se u isto vrijeme održava sa Final four turnirom Eurolige.

Brose Baskets Bamberg završio je na trećem mjestu nakon pobjede nad Unicajom 66:51.