0

Sloboda pobijedila Spars, Hasandić podigao trofej MVP-a

Piše: D. Brkić
(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Košarkaši tuzlanske Slobode ostvarili su pobjedu u prvom kolu Lige 6 nad sarajevskim Sparsima 70:62.

Na krilima navijača tuzlanski košarkaši su cijeli susret imali prednost. Utakmica je otvorena serijom 7:0 za Tuzlake, a Sparsi su se posljednji put rezultatski približili u posljednjoj minuti na 64:60. Najveću prednost crveno-crni su imali u 23. minuti 50:30.

Poslije dva poraza u regularnom dijelu prvenstva, Sloboda je uspjela doći do pobjede nad Sparsima. Najefikasniji u taboru Tuzlaka bio je Mirza Hrnčić sa 19 poena, Ramo Rizvić je postigao 16, a Ratko Petrić 13.

Kod gostiju Aleksej Nikolić je postigao 15, a Igor Josipović 11 poena.

Pred početak utakmice Almiru Hasandiću je uručen Trofej BHbasketa. Prvotimac Slobode proglašen je za MVP-a regularnog dijela sezone u izboru specijaliziranog košarkaškog portala BHbasket.