4

Skroman učinak Nurkića u porazu Denver Nuggetsa od Atlanta Hawksa

Piše: S. H.
Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Košarkaše Denver Nuggetsa porazili su na domaćem terenu gosti iz Atlante rezultatom 119:105. Jusuf Nurkić je za Nuggetse odigrao nešto manje od sedam minuta i za to vrijeme postigao četiri poena.

Prva četvrtina bila je prilično neizvjesna, a gosti su je riješili u svoju korist jednim poenom razlike (31:30). Presudan period utakmice bila je druga četvrtina koju je Atlanta dobila 35:20.

U drugom poluvremenu košarkaši Denvera zaigrali su malo bolje, ali ipak nedovoljno za povoljniji rezultat. Treća četvrtina pripala je Nuggetsima rezultatom 26:24, dok je posljednji period igre završio neriješeno 29:29 i za konačnih 119:105 za ekipu Atlante.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Paul Millsap sa 22 poena i Al Horford sa 18 poena.

U ekipi Denvera najefikasniji je bio Will Barton koji j postigao 21 poen, dok su po 15 poena imali Gallinari, Harris i Nikola Jokić. Naš reprezentativac Jusuf Nurkić imao je skromnu minutažu te je postigao četiri poena i imao jedan ofanzivni skok.